Помогите!

Разложите на многочлен:

1) 81-64x^2y^2

2) 49x^2-14xy+y^2

+3
Ответы (2)
  1. 19 мая, 18:50
    0
    81-64 х²у² = (9-8 ху) (9+8 ху)

    49 х²-14 ху+у² = (7 х-у) (7 х-у) = (7 х-у) ²
  2. 19 мая, 19:38
    0
    1) 9^2 - (8xy) ^2 = (9-8xy) (9+8xy)

    2) (7x) ^2 - 14xy + y^2 = (7x-y) (7x-y)