19,6*2,5 - (2,0625-1 5/12) : 1/8

+3
Ответы (1)
  1. 14 июля, 22:47
    0
    19,6 * 2,5 - (2,0625 - 1 5/12) : 1/8 = 43 5/6

    1) 2,0625 - 1 5/12 = 2 1/16 - 1 5/12 = 2 3/48 - 1 20/48 = 1 51/48 - 1 20/48 = 31/48

    2) 19,6 * 2,5 = 49

    3) 31/48 : 1/8 = 31/48 * 8/1 = 31/6 = 5 1/6

    4) 49 - 5 1/6 = 48 6/6 - 5 1/6 = 43 5/6