Уравнение:

3 (2y-1) + 6 (3y-4) = 83+5 (y-3)

+5
Ответы (2)
  1. 4 мая, 21:30
    0
    6y-3 + 18y - 24 = 83 + 5 y - 15

    6 y + 18 y - 5 y = 3+24 + 83-15

    19 y = 95

    y=95: 19

    y=5
  2. 5 мая, 01:22
    0
    3 (2 у-1) + 6 (3 у-4) = 83+5 (у-3)

    6 у-3+18 у-24=83+5 у-15

    6 у+18 у-5 у=83-15+3+24

    19 у=95

    у=95:19

    у=5

    3 (2*5-1) + 6 (3*5-4) = 83+5 (5-3)

    3*9+6*11=83+5*2

    27+66=83+10

    93=93