2. 2/11 * 7/8 : 7/11;

3. 2/3 * 4. 7/8 : 13/16;

1.1/3 * 2. 2/3 : 4/9;

6, 4/15 * 1/2 : 3. 2/15;

8. 1/3 * 1. 5/7 : 2. 8/12;

1. 5/6 * 3. 3/5: 2. 1/5;

+4
Ответы (1)
  1. 18 июня, 04:46
    0
    1) 24/11*7/8*11/7=24/8=3

    2) 11/3*39/8*16/13=22

    3) 4/3*8/3*9/4=8

    4) 94/15*1/2*15/47=1

    5) 25/3*12/7*12/32=300/56=5 20/56 = 5 5/14

    6) 11/6*18/5*5/11=18/6=3