Упростите выражение (векторы) 1) КТ-АС+АВ-ТК+ХС+ВХ. 2) 2 (х-3 у) + 5 х-3 (2 х-у)

+2
Ответы (1)
  1. 25 мая, 02:06
    0
    2 (х-3 у) + 5 х-3 (2 х-у) = 2 х-6 у+5 х-6 х+3 у=7 х-6 х-3 у=х-3 у