371+483 х а+629=

4344+1256+744 хd=

356 х73+622 х у+27 х356=

20 х60 х а х300=

+1
Ответы (1)
  1. 6 января, 19:27
    0
    371+483 а+629=1000+483 а

    4344+1256+744 а=5600+744 а

    25988+644 у+9612=35600+644 у

    1200 а*300=360000 а