1/3 * (х - 1) - 3/3 * (х + 1) = 1

+3
Ответы (1)
  1. 4 июля, 15:20
    0
    1/3 (x-1) - 3/3 (x+1) = 1

    1/3x-1/3-x-1=1

    -2/3x=1 1/3

    x = - (4/3 : 2/3)

    x=-2