6x²-5x+1>0 решила неравенство

+4
Ответы (2)
  1. 24 сентября, 05:51
    0
    D=25-25=0

    x=5/12

    до 5/12-знак +

    после-знак +

    х€ (-~; 5/12) V (5/12; +~)
  2. 24 сентября, 08:37
    0
    Разложим на мнодители:

    D=5²-4*6=0

    x₁ = (5-1) / 12=1/3

    x₂ = (5+1) / 12=1/2

    6 (x-1/2) (x-1/3) >0

    x∈ (-∞; 1/3) ∨ (1/2; + ∞)