150/5*30-35/5*10+5*10

+3
Ответы (1)
  1. 24 апреля, 08:48
    0
    1) 150:5=30

    2) 30*30=900

    3) 35:5=7

    4) 7*10=70

    5) 5*10=50

    6) 900-70=830

    7) 830+50=880

    ответ: 880