Самолет за 30 мин пролетел 300 км. Сколько километров пролетел самалет с этой же скоростью за 2 ч и тож самое за 3 ч

+2
Ответы (2)
  1. 1 марта, 20:46
    0
    1) 30 мин = 0,5 часа

    2) 300 : 0,5 = 600 км/ч

    3) за 2 часа полета 600 * 2 = 1200 км

    4) за три часа 600 * 3 = 1800 км
  2. 1 марта, 21:20
    0
    1) 300:30 = 10 км/мин - пролетает самолет

    2) 10*120 = 1200 км - пролетит самолет за 2 часа

    3) 10*180 = 1800 км - пролетит самолет за 3 часа