8 (у-325) - 17 (у+940) = 6 (1096-у) - 94 (у-17)

+5
Ответы (2)
  1. 23 апреля, 12:55
    0
    8 у-2600-17 у-15980=6576-6 у-94 у+1598

    8 у-17 у+6 у+94 у=6576+1598+15980+2600

    91 у=26754

    у=26754/91

    у=294
  2. 23 апреля, 14:04
    0
    8 * (у-325) - 17 * (у+940) = 6 * (1096-у) - 94 (у-17)

    8 у-2600-17 у-15980=6576-6 у-94 у+1598

    8 у-17 у+6 у+94 у=6576+1598+2600+15980

    91 у=26754

    у=26754/91

    у=294

    Проверка:

    8 * (294-325) - 17 * (294+940) = 6 * (1096-294) - 94 * (294-17)

    -21226=-21226

    Ответ: у=294