Упростите выражение: 0.8 * (3/5x*0.5y) - 0.5 * (0.7x-4/5y)

+2
Ответы (1)
  1. 7 апреля, 16:47
    0
    0,8 * (3/5 х * 0,5 у) - 0,5 * (0,7 х - 4/5 у) =

    = 0,8 * (0,6 х * 0,5 у) - 0,5 * (0,7 х - 0,8 у) =

    = 0,24 ху - 0,35 х + 0,4 у