500 + (400-160+40) = (870-240*3) : 5 = (120-80) : (100:25) = 100-32 * (87-84) =

+3
Ответы (1)
  1. 7 февраля, 17:48
    0
    500 + (400-160+40) = 500+400-160+40=940-160=780

    (870-240*3) : 5 = (870-720) : 5=150:5=30

    (120-80) : (100:25) = 40:4=10

    100-32 * (87-84) = 100-32*3=100-96=4