2 1/7*3/5 + (3/16*2/5 * 1/3) : 7/15

+2
Ответы (1)
  1. 28 апреля, 22:09
    0
    1) 3/16*2/5=3/40

    2) 3/40*1/3=1/40

    3) 2 1/7*3/5=15/7*3/5=9/7=1 2/7

    4) 1/40:7/15=3/56

    5) 1 2/7+3/56=1 16/56+3/56=1 19/56