3,6 * 1 13/15 * 0,3 / 4 1/5 * 0,16

+1
Ответы (1)
  1. 5 декабря, 12:27
    0
    3,6*1 13/15*0,3/4 1/5*0,16=12/125

    1) 3,6*1 13/15=36/10*28/15=168/25

    2) 168/25*0,3=168/25*3/10=252/125

    3) 252/12:4 1/5=252/125:21/5=252/125*5/21=12/25

    4) 12/25*0,16=12/25*16/100=12/125