1) 3,12:0,6+24:0,75-8:25+28:0,35=

2) (56,42:1,4-1,536:0,32) * 2,1-6,8=

3) 120 - (7,0056:0,072+14,62) =

4) (4*1,125-4,5) * 6,84 + (3,54+1,824) : 0,76=

+3
Ответы (1)
  1. 7 мая, 12:28
    0
    3,12 / 0,6 + 24 / 0,75 - 8 / 25 + 28 / 0,35 = 116,88

    3,12/0,6=5,2

    24/0,75=32

    8/25=0,32

    28/0,35=80

    5,2+32=37,2

    37,2-0,32=36,88

    36,88+80=116,88

    (56,42 / 1,4 - 1,536 / 0,32) * 2,1 - 6,8 = 67,75

    56,42/1,4=40,3

    1,536/0,32=4,8

    40,3-4,8=35,5

    35,5*2,1=74,55

    74,55-6,8=67,75

    120 - (7,0056 / 0,072 + 14,62) = 8,08

    7,0056/0,072=97,3

    97,3+14,62=111,92

    120-111,92=8,08

    (4 * 1,125 - 4,5) * 6,84 + (3,54 + 1,824) / 0,76 = 7,057894737

    4*1,125=4,5

    3,54+1,824=5,364

    4,5-4,5=0

    0*6,84=0

    5,364/0,76=7,057894737

    0+7,057894737=7,057894737