Найдите значение выражения: 1/3*х=1/6, 3*х=1/3, х*6=1/5, 2/5*х=1 1/5, х*6=4, 8*х=2

+4
Ответы (1)
  1. 17 сентября, 01:53
    0
    1/3 х = 1/6

    х=1/6 : 1/3

    х = 1/2

    3 х = 1/3

    х = 1/3 : 3

    х=1/9

    6 х=1/5

    х=1/5: 6

    х = 1/30

    2/5 х = 1 1/15

    2/5 х = 16/15

    х = 16/15: 2/5

    х=8/3

    х=2 2/3

    6 х = 4

    х=4/6

    8 х=2

    х=2/8

    х=1/4