В) - 1 1/7 * 1 5/16

г) 1 1/8 : (-3 3/8)

+4
Ответы (1)
  1. 12 июня, 01:55
    0
    В) - 1 1/7 * 1 5/16=-8/7*21/16=-3/2=-1,5 г) 1 1/8 : (-3 3/8) = 9/8:-27/8=9/8*-8/27=-9/27=-1/3