Вычислите: 1 2/11 * 1 2/13 * 1 2/15 * 1 2/17 * 1 2/19 * 1 2 / 21=

+1
Ответы (1)
  1. 23 июля, 23:10
    0
    1 2/11 * 1 2/13 * 1 2/15 * 1 2/17 * 1 2/19 * 1 2 / 21 = 2 1/11

    1) 1 2/11*1 2/13=13/11*15/13=195/143=15/11

    2) 15/11*1 2/15=15/11*17/15=255/165=17/11

    3) 17/11*1 2/17=17/11*19/17=323/187=19/11

    4) 19/11*1 2/19=19/11*21/19=399/209=21/11

    5) 21/11*1 2/21=21/11*23/21=483/231=23/11=2 1/11