240400 - (5796+х: 400) * 8=157968

+2
Ответы (1)
  1. 24 августа, 15:57
    0
    240400 - (5796+1803200:400) * 8=157968

    1) 1803200:400=4508

    2) 5796+4508=10304

    3) 10304*8=82432

    4) 240400-82432=157968