Решите уравнения:

а) - 2/3 х+2.1=1/4 х-1.2;

б) 8 (-у-2) = - 5 у - (6-9 у)

+3
Ответы (1)
  1. 2 июня, 08:16
    0
    Б.-8y-16=-5y-6+9y

    -8y+5y-9y=16-6

    -12y=10

    y=0.8 (3)