260*403 - - (568*5 - - 1840) =

671*223 + (6000 - - 87 * 40) =

+5
Ответы (1)
  1. 16 июля, 16:37
    0
    1.260*403 - (568*5-1840) = 103780

    1) 260*403=104780

    2) 586*5=2840

    3) 2840-1840=1000

    4) 104780-1000=103780

    2.671*223 + (6000-87*40) = 152183

    1) 671*223=149663

    2) 87*40=3480

    3) 6000-3480=2520

    4) 149663+2520=152183