Пример 72960 : 19, 87220:14, 260 * 403 - (568 * 5 - 1840) и 671*223 + (6000-87*40)

+1
Ответы (1)
  1. 8 июня, 21:24
    0
    1) 72960:19=3840

    2) 87220:14=6230

    3) 260*403 - (568*5-1840) = 103680

    1. 568*5=2860

    2. 2840-1840=1000

    3. 260*403=104780

    4. 104780-1000=103780

    4) 671*223 + (6000-87*40) = 147113

    1. 87*40=3480

    2. 6000-3480=2520

    3. 671*223=149633

    4. 149633-2520=147113