Log5 81 * log3 49 * log7 125

+3
Ответы (1)
  1. 25 апреля, 17:13
    0
    Log (3) 81/log (3) 5 * log (3) 49/log (3) 3 * log (3) 125/log (3) 7=

    =4*2log (3) 7*3log (3) 5/log (3) 5*log (3) 7=4*2*3=24