54200-49*76 - (24792+5874) : (207-169) + 705*108:30

+2
Ответы (1)
  1. 7 апреля, 01:51
    0
    1. 24792+5874=30666

    2. 207-169=38

    3. 30666/38=807

    4. 49*76=3724

    5. 54200-3724=50476

    6. 50476-807=49669

    7. 705*108/30=705*3,6=2538

    8. 2538+49669=52207

    Ответ: 52207