100:5 + (87-59) * 9 - (79+89) : 7=

285:5 - (72+84) : 6+90-27*2=

345:5 - (100-36) : 4+39*8-164=

47*5+657:9 - (23+13) : 4-18=

+5
Ответы (1)
  1. 26 февраля, 07:52
    0
    100:5 + (87-59) * 9 - (79+89) : 7=2481) 87-59=28

    2) 79+89=168

    3) 100/5=20

    4) 28*9=252

    5) 168/7=24

    6) 20+252-24=248

    285:5 - (72+84) : 6+90-27*2=67

    1) 72+84=156

    2) 285/5=57

    3) 156/6=26

    4) 27*2=54

    5) 57-26+90-54=67

    345:5 - (100-36) : 4+39*8-16 4=201

    1) 100-36=64

    2) 64/4=16

    3) 345/5=69

    4) 39*8=312

    5) 69-16+312-164=201

    47*5+657:9 - (23+13) : 4-18 = 281

    1) 23+13=36

    2) 47*5=235

    3) 657*9=73

    4) 36/4=9

    5) 235+73-9-18=281