1 ц5/6x - 2/3x+0,25x при X=6

6,12y+1 ц2/5y-0,32y при y=5

+1
Ответы (1)
  1. 24 августа, 09:08
    0
    1 5/6 х - 2/3 х + 0,25 х = 1 5/6 х - 4/6 х + 0,25 х = 1 1/6 х + 0,25 = 1 1/6 х + 1/4 х = 1 2/12 х + 3/12 х = 1 5/12 х

    Если х=6, то 1 5/12 * 6 = 17/12 * 6 = 8,5

    6,12 у + 1 2/5 у - 0,32 у = 6,12 у+1,4 у-0,32 у=7,2 у

    ЕСли у=5, то 7,2*5=36