Примеры 10000 - (10+910*85:65) 12000: (840-280*96:42)

+1
Ответы (1)
  1. 12 января, 08:27
    0
    1) 10000 - (10+910*85:65) = 10000 - ((130+15470) : 13) = 10000 - 15600:13 = 10000-1200 = 8800.

    2) 1 2000: (840-280*96:42) = 12000: (840-640) = 12000:200 = 60.