1866646:66=

95 + (180+140) : 4*5976

+1
Ответы (1)
  1. 4 июля, 08:21
    0
    1866646:66=933323/33=28282 17/33

    95 + (180+140) : 4*5976=95+320:4*5976=95+80*5976=95+80 * (6000-24) =

    =95+80*6000-80*24=95+480 000-80 (20+4) = 95+480 000-80*20-80*4=

    =95+480 000-1600-320 = (480 000-1600) + (95-320) = 478400-225=478175