2sin 2 П/3 + tg П/6 =

+3
Ответы (1)
  1. 20 июня, 19:48
    0
    2*sqrt (3) / 2 + 1/sqrt (3) = sqrt (3) + 1/sqrt (3) = 4/sqrt (3) = (4*sqrt (3)) / 3