8 (5 а+17) при а=3 (12b+25) : 11 при b=8 105: (8 с-33) при с=6 9 (14 а-27) при а=5

+5
Ответы (1)
  1. 1 сентября, 14:56
    0
    1) 40 а+136=40*3+17=137/

    2) 12*8+25=121:11=11.

    3) 8*6-33=15=105:15=7

    4) 14*5-27=43, 9*43=387