5/7 * (21/20-7/30) + 16/21:8/7

+4
Ответы (1)
  1. 16 апреля, 14:42
    0
    5/7 * (21/20 - 7/30) + 16/21 / 8/7 = 5/7 (63/60 - 14/60) + 2/3 = 5/7 * 49/60 + 2/3 = 7/12 + 2/3 = 7/12 + 8/12 = 15/12 = 1 3/12 = 1,25