Вычислите: 3 1/8-2 2/3+1/6; 4 3/5-2+7/10; 3 7/8-2 3/4+1/2.

+1
Ответы (1)
  1. 10 мая, 11:23
    0
    =25/8-8/3+1/6 = (75-68+4) / 24=15/24=5/8

    = (4-2) + 3/5+7/10=2 (6+7) / 10=3 3/10

    = (3-2) + (7/8-6/8) + 1/2=1 1/8+1/2=1 1/8+4/8=1 5/8