2 у в квадрате - 2 у + 0.5 = 0

+4
Ответы (1)
  1. 25 октября, 22:21
    +1
    2y^2-2y+0,5=0

    2y^2-2y=-0,5

    2y * (y-y) = - 0,5

    2y=-0,5

    y=-0,5:2

    y=-0,25