2.1/6+2.1/12 * (1,25-1,64:0,8) =

+5
Ответы (1)
  1. 31 мая, 11:45
    0
    1) 1,64:0,8=2,05

    2) 1,25-2,05=-0,8

    3) 2 1/12 · (-0,8) = 25/12· (-4/5) = - 5/3=-1 2/3

    4) 2 1/6-1 2/3=1 7/6-1 4/6=3/6=0,5