750 - (х*80+240) : 9=590

+1
Ответы (1)
  1. 20 ноября, 14:12
    0
    - (80x+240) / 9=590-750

    - (80x+240) / 9=-160

    - (80x + 240) / 9 + 160=0 | * 9

    -80x-240+1440=0

    -80x=-1200

    X=15