Вычислите: 1) - (2/7) - (-3/14)

2) - 5/6-3/4

+2
Ответы (1)
  1. 28 мая, 06:26
    0
    1) - 2/7 + 3/14 = - 4/14 + 3/14 = - 1/14

    2) - 5/6 - 3/4 = - 10/12 - 9/12 = - 19/12 = - 1 7/12