А) (320 : 8 - 30) : 2 + (578 : 17 + 87) : 11 б) 395 * 52 - 603 * 25 - 960 : 24 в) 256 * 407 - 33 078 : 298

+2
Ответы (1)
  1. 13 мая, 21:35
    0
    А) 1) 320:8=40 2) 40-30=10 320:8-30=10 3) 578:17=34 4) 34+87=121 5) 10:2=5 6) 121+5=126 7) 126:11=16 а=16 б) 1) (395 * 52) = 20540 2) 603*25=15075 3) 20540-15075 = 5465 4) 960:24=40 5) 5465-40 = 5425