Упрастите выражения

6+4 а-5 а+а-7 а=

5 (п-2) - 6 (п+3) - 3 (2 п-9) =

+4
Ответы (1)
  1. 4 ноября, 10:34
    0
    6+4 а-5 а+а-7 а=6-7 а

    5 (п-2) - 6 (п+3) - 3 (2 п-9) = 5 п-10-6 п-18-6 п+27=-7 п-1