42:3 х8+160-296:8 = 500-500:2+160 Х3=

+5
Ответы (1)
  1. 4 февраля, 20:58
    0
    42 : 3 х 8 + 160 - 296 : 8 = 149

    1. 42 : 3 = 14

    2. 14 х 8 = 112

    3. 296 : 8 = 37

    4. 112 + 37 = 149

    500 - 500 : 2 + 160 х 3 = 730

    1. 500 : 2 = 250

    2. 160 х 3 = 480

    3. 500 - 250 = 250

    4. 250 + 480 = 730