Вычислите 3/5/6 - 5/16 * 4/5

+1
Ответы (1)
  1. 28 июля, 11:28
    0
    3 5/6-5/16*4/5=

    5/16*4/5=1/4

    3 5/6-1/4=23/6-1/4=46/12-3/12=43/12=3 7/12