Как решить 3 2/5-3 3/5+1 4/5=

+3
Ответы (1)
  1. 11 июля, 16:39
    0
    3 2/5 - 3 3/5 + 1 4/5 =

    17/5 - 18/5 + 9/5 =

    (17 - 18 + 9) / 5 =

    8/5 = 1 3/5