Решите уравнения:

2• (a+2) - 10=6• (3-a)

3• (2•y-1) + 6• (3•y-4) = 83+5• (y-3)

+3
Ответы (1)
  1. 7 февраля, 02:38
    0
    2 а+4-10=18-6 а

    4-10-18=-6 а+2 а

    -24=-4 а

    а=6

    2) 6 у-3+18 у-24=83+5 у-15

    6 у+18 у-5 у=83-15+3+24

    19 у=95

    у=5