Вычислите а) 1/2 - 1/3 - 1/5 в) 1/2 - 1 1/3 + 1/6

+1
Ответы (1)
  1. 13 февраля, 07:32
    0
    А) = 15/30-10/30-6/30 = - 1/30

    в) = 3/6 - 8/6+1/6 = - 4/6 = - 2/3