3 3/4 * 1 1/5 + (2,55 + 2,7) : (0,1 - 1/80)

+1
Ответы (1)
  1. 19 декабря, 04:59
    0
    3 3/4 * 1 1/5 + (2,55 + 2,7) : (0,1 - 1/80) = 3 3/4 * 1 1/5 + 60 = 64,5

    2,55 + 2,7=5,25

    0,1 - 1/80=0,0875

    5,25 : 0,0875 = 60

    3 3/4 * 1 1/5=15/4 * 6/5=9/2=4,5

    4,5+60=64,5