Решите:

5/6-3/22. 11/18-11/12. 7/8-3/14

+4
Ответы (1)
  1. 31 января, 19:42
    0
    5/6 - 3/22 = (5 * 11 - 3 * 3) = 55/66 - 9/66 = 46/66 = 23/33

    11/18 - 11/12 = 22/36 - 33/36 = - 11/36

    7/8 - 3/14 = 49/56 - 12/56 = 37/56