Пхзаазпхзхазх;)

5 - (1 1/2u + 1/3) * 6 = 2 1/3u - 5 1/2

+1
Ответы (1)
  1. 24 июля, 12:12
    -1
    5 - (9u+2) = 2 1/3u - 5 1/2

    5-9u-2=2 1/3u - 5 1/2

    -9u-2 1/3 u = - 5 1/2 - 5+2

    -11 1/3u=-8 1/2

    u=8 1/2 : 11 1/3

    u=17/2:34/3

    u=17/2*3/34

    u=3/4

    u=0.75