Разложите на множители:

а) 27a^2-a^2

б) a^2+2ab+b^2-9

+3
Ответы (1)
  1. 14 апреля, 05:37
    0
    А) 27 а²-а²=а² (27-1) = 26 а²

    б) а²+2ab+b²-9 = (а²+2ab) + (b²-9) = a (a+2b) + (b-3) (b+3)