Разложите на множители:

ax+bx-ay-by+az+bz

ax-bx-x+ay-by-y

2a²-a+2ab-b-2ac+c

a^5-a^4b+a³b²-a²b³+ab^4-b^5

px²+qx+q²y+pqxy+p²qx+pq²

+3
Ответы (1)
  1. 13 августа, 08:23
    0
    Ax+bx-ay-by+az+bz=x (a+b) - y (a+b) + z (a+b) = (a+b) (x-y+z)

    ax-bx-x+ay-by-y=x (a-b-1) + y (a-b-1) = (a-b-1) (x+y)

    2a²-a+2ab-b-2ac+c=a (2a-1) + b (2a-1) + c (2a-1) = (2a-1) (a+b+c)

    a^5-a^4b+a³b²-a²b³+ab^4-b^5 = (a-b) (a^4+a ²b²+b^4)

    px²+qx+q²y+pqxy+p²qx+pq² = (px+q) (x+qy+pq)