Вычислите

(1-3/13+2-2/13) + 3-7/13=

5-7/18 + (4-11/18+2-10/18) =

5-5/17 + (6-16/17+13-8/17) =

11-16/23 + (4-14/23+7-13/23) =

+3
Ответы (1)
  1. 18 мая, 11:46
    0
    (1-3/13+2-2/13) + 3-7/13 = 2*8/13+2*6/13=5*1/13

    5-7/18 + (4-11/18+2-10/18) = 4*11/18+4*15/18=9*8/18=9*4/9

    5-5/17 + (6-16/17+13-8/17) = 4*12/17+17*10/17=22*5/17

    11-16/23 + (4-14/23+7-13/23) = 10*7/23+9*19/23=20*3/23